Menu
Lípa pro venkov z.s.
ObecZbraslavice

Aktuální informace

Školení - Typové projekty (šablony pro MŠ a ZŠ) ORP Kutná Hora

Školení - Typové projekty (šablony pro MŠ a ZŠ) ORP Kutná Hora

Datum: 10. 5. 2016

MAS Lípa pro venkov, z.s. ve spolupráci s ITveSkole.cz, o.p.s. uspořádala dne 3.5.2016 seminář pro zástupce škol z ORP Kutná Hora k problematice týkající se šablon. Účastnicí semináře se mohli dozvědět na jakém principu budou fungovat šablony, jak vyplnit žádost a pracovat s MS2014+. Po prezentacích probíhala diskuze, kde se zástupci škol mohli doptat na případné nejasnosti. Seminář byl ukončen po 12 hod.

Školení - Typové projekty (šablony pro MŠ a ZŠ) ORP Čáslav

Školení - Typové projekty (šablony pro MŠ a ZŠ) ORP Čáslav

Datum: 10. 5. 2016

MAS Lípa pro venkov, z.s. ve spolupráci s ITveSkole.cz, o.p.s. uspořádala dne 29.4.2016 seminář pro zástupce škol z ORP Čáslav k problematice týkající se šablon. Účastnicí semináře se mohli dozvědět na jakém principu budou fungovat šablony, jak vyplnit žádost a pracovat s MS2014+. Po prezentacích probíhala diskuze, kde se zástupci škol mohli doptat na případné nejasnosti. Seminář byl ukončen po 12 hod.

Školení - typové projekty (šablony pro MŠ a ZŠ)

Datum: 18. 4. 2016

MŠMT oslovilo Místní akční skupiny, aby ve svém území zajistily metodickou podporu v rámci dané výzvy. Metodická podpora obsahuje: pomoc ZŠ a MŠ s výběrem vhodných šablon, konzultační činnost při realizaci projektu, pomoc při zpracováni zpráv o realizaci projektu, zadáváni dat do monitorovacího systému, pomoc při kontrole na místě, při ukončování realizace projektu apod. V rámci této podpory proběhnou následující školení:
Pátek 29. 4. 2016 Čáslav, Masarykova 194/36, Dusíkovo divadlo-Nová scéna (l. p)
Úterý 3. 5. 2016 Kutná Hora, Benešova 97, budova pozemkového úřadu (1. p)

AKTUÁLNÍ INFORMACE O ŠABLONÁCH PRO MŠ A ZŠ

Datum: 7. 4. 2016

MŠMT připravuje výzvu „Podpora škol formou zjednodušeného finančního vykazování“. Výzva pomůže školám připravit se na účinnost § 16 od 1. září 2016. Podpoří osobnostně profesionální rozvoj pedagogů, zajistí personální posílení škol o školního psychologa, speciálního pedagoga a školního asistenta, příp. chůvu v mateřské škole. Důležitou oblastí podpory je také usnadnění přechodu dětí z MŠ do ZŠ a spolupráce s rodiči dětí a žáků.

Mohlo by vás zajímat
Obce MAS