Menu
Lípa pro venkov z.s.
ObecZbraslavice

Aktuální informace

Kavárna (nejen) pro asistenty pedagoga

Datum: 22. 11. 2017

Již ve čtvrtek 23.11. se uskuteční poslední letošní Kavárna (nejen) pro asistenty pedagoga. Přivítáme na ni ředitele Mgr. Milana Zárubu ze ZŠ na Praze 4, kde se vzdělávají pouze žáci s přiznanými podpůrnými opatřeními 3.-5.stupně.

SPOLEČNÁ CESTA 2017

SPOLEČNÁ CESTA 2017

Datum: 31. 10. 2017

Realizační tým projektu M(ístní) A(kční) P(lán) Kutnohorsko ve spolupráci s Oblastní charitou Kutná Hora (Centrum Maják, středisko Racek), spolky Od kořenů, Dítě a kůň, Pospolitě, s Prostorem plus o.p.s. (Klubus), DDM Dominik a Agenturou pro sociální začleňování připravil pro 4. třídy kutnohorských základních škol akci s názvem Společná cesta.

Pozvánka - Hádej, hádej hadači aneb čtenářský deník jinak

Datum: 7. 9. 2017

EDUin, o.p.s. a MAP Kutnohorsko Vás srdečně zvou na další otevřenou třídu tentokrát na téma HÁDEJ, HÁDEJ HADAČI ANEBO ČTENÁŘSKÝ DENÍK JINAK. Tato akce se uskuteční 3.10.2017 od 16.30 v kavárně Matky sobě v Kutné Hoře. Více informací naleznete v přiloženém letáku.

Experti hovořili o inovativním vzdělávání

Experti hovořili o inovativním vzdělávání

Datum: 27. 6. 2017

Jak vypadá výuka na inovativních a alternativních základních školách? Nevyrůstají tyto děti ve specifické "sociální" bublině? Nejen na tyto otázky odpovídala trojice expertů na inovativní typ vzdělávání: Jan Sýkora (ředitel ZŠ v Hradci Králové), Jana Hrázská (zřizuje a vede nestátní MŠ a ZŠ) a Daniela Vodová (založila v Kutné Hoře sdruženou školu a školku Hůrka).

SEMINÁŘ "SPÁDOVÉ OBVODY MŠ A PŘIJÍMÁNÍ DĚTÍ"

SEMINÁŘ "SPÁDOVÉ OBVODY MŠ A PŘIJÍMÁNÍ DĚTÍ"

Datum: 24. 4. 2017

MAS Lípa pro venkov z.s. pořádala dne 21.3.2017 od 14.00 hod v přednáškovém sále hotelu U Kata v Kutné Hoře seminář věnovaný stanovení spádových obvodů MŠ a povinnému přijímaní nižších ročníků dětí do MŠ.

Jak lze žáky nadchnout fyzikou?

Datum: 27. 3. 2017

EDUin, o.p.s. a MAP Kutnohorsko Vás srdečně zvou na další otevřenou třídu tentokrát na téma "JAK LZE ŽÁKY NADCHNOUT FYZIKOU?". Tato akce se uskuteční v pondělí 3.4.2017 od 14.30 v Kutné Hoře.

Snídaně pro vedoucí pracovníky základních škol z kutnohorského regionu

Datum: 27. 3. 2017

Již v pátek se uskuteční první pracovní snídaně pro vedoucí pracovníky základních škol. Budeme sdílet dobrou praxi a diskutovat o šablonách a aktivitách spolupráce.

Kavárna (nejen) pro učitele a učitelky

Kavárna (nejen) pro učitele a učitelky

Datum: 27. 3. 2017

Srdečně Vás zveme na historicky první Kavárnu pro (nejen) učitele a učitelky. Půjde o neformální setkání, které povede speciální pedagožka Helena Musilová. Chcete se podělit o strasti a slasti inkluzivního vzdělávání? Máte ve své třídě žáka se SVP? Nevíte, jak komunikovat s jeho rodiči? Napadají Vás další podobné otázky? Tak přijďte ve čtvrtek za námi do kavárny Matky sobě. Budeme se na Vás těšit

V Čáslavi se diskutovalo o tom, kam směřuje kariérové poradenství na školách.

V Čáslavi se diskutovalo o tom, kam směřuje kariérové poradenství na školách.

Datum: 7. 12. 2016

V pondělí 5. prosince 2016 se v prostorách kavárny Diakonie ČCE v Čáslavi konal seminář pro kariérové poradce, kterého se zúčastnili zástupci škol z regionů Čáslavsko, Kutnohorsko a Kolínsko.

Exkurze do Českého Brodu

Exkurze do Českého Brodu

Datum: 20. 9. 2016

Exkurze do Mateřské školy Kollárova v Českém Brodě.

V Dačického domě se zkraje týdne diskutovalo o inkluzi

V Dačického domě se zkraje týdne diskutovalo o inkluzi

Datum: 12. 5. 2016

Dne 9. května se v Dačického domě uskutečnila beseda na téma Inkluzivní vzdělávání a společná škola, kterou zorganizovala Místní akční skupina Lípa pro venkov, z.s. v rámci projektu Místní akční plán (MAP) rozvoje vzdělávání ve spolupráci s o.p.s. EDUin.

Plakát - beseda 9.5.2016

Pozvánka na besedu - inkluze a společná škola

Datum: 22. 4. 2016

EDUin o.p.s. a MAS Lípa pro venkov vás srdečně zvou na besedu a panelovou diskuzi INKLUZE A SPOLEČNÁ ŠKOLA - téma, které rozděluje společnost i odborníky.

Pozvánka na ustavující zasedání Řídícího výboru MAP

Datum: 24. 3. 2016

Pozvánka na ustavující zasedání Řídícího výboru projektu Místní akční plán (MAP) rozvoje vzdělávání pro SO ORP Kutná Hora, které se uskuteční dne 30. března 2016 od 16:30 hodin v malé zasedací místnosti Dačického domu, Komenského náměstí, Kutná Hora.

Setkání realizátorů MAP ve Středočeském kraji

Setkání realizátorů MAP ve Středočeském kraji

Datum: 7. 3. 2016

Setkání realizátorů MAP ve Středočeském kraji se uskutečnilo 29.2.2016 na MěÚ v Říčanech.

OSLOVENÍ ZÁSTUPCŮ ŠKOLEK A ŠKOL

Datum: 22. 1. 2016

Dne 19.1.2016 byl poslán dopis zástupcům školek a škol. Dopis se týkal připravovaného projektu, který je realizován v souladu s výzvou MŠMT "Místní akční plány rozvoje vzdělávání".

Mohlo by vás zajímat
Obce MAS