+420 607 966 443
info@lipaprovenkov.cz
Facebook
Výsledkem projektu je rekonstruovaná krmná rampa včetně dvou krmných žlabů ve stáji v Rohozci, která zajistí funkčnost celého objektu, dojde ke zlepšení životních podmínek zvířat, k jednoduššímu, bezpečnějšímu a kvalitnějšímu způsobu krmení s využitím moderní techniky.
Předmětem projektu bylo pořízení a instalace lehacích matrací do stáje pro dojný skot, které plně vyhovují současným hygienickým a wellfare požadavkům a byly tak splněny zdravotní podmínky pro chov zvířat.
Projektem došlo k modernizaci stáje pro telata (jalovičky) a jalovice, konkrétně bylo pořízeno 12ks vyhřívaných napájecích žlabů do stáje s volným kotcovým ustájením o kapacitě 250 ks zvířat.
Rekonstrukce části bočních stěn stáje a pořízení dálkově ovládaného protiprůvanového systému se středovou trubkou, vodícími lištami a možností horní i spodní ventilace vedlo k zajištění optimální výměny vzduchu i teplotních podmínek při chovu dojnic, čímž se značně vylepšilo welfare chovaných zvířat
Realizací projektu byly pořízeny napaječky, lehací matrace a mobilní příkrmiště, které přispějí k významnému zlepšení wellfare chovaného skotu s pozitivním dopadem na užitkovost zvířat.
Výsledkem projektu je pořízení železného hrazení (bran) do budov s ustájením skotu, došlo k modernizaci stájí, ke zlepšení a zjednodušení práce se skotem a péče o něj. Jedná se o železné trubkové brány otočné na pantech, které rozdělují plochu stájí na menší sekce (kotce).
Projektem došlo k vybudování 6 kotců (6,3x5m) pro odchov býčků a jaloviček ve skupinovém ustájení (stáří 2 až 6 měsíců) při celkové kapacitě 100 ks telat. Skupinové ustájení telat umožňuje sociální interakce mezi telaty, přínosem je zvýšení bezpečnosti práce a lepší přehled o jejich zdrav. stavu.
Projekt zahrnoval nákup nového šrotovníku a nástavce na traktor - míchací lopaty na přípravu krmení. Projekt se zaměřil na zlepšení kvality a urychlení krmení zvířat ve stáji.
Projektem bylo pořízeno ocelové mobilní hrazení pro skot s možností fixace, krmelce pro skot a ovce a mobilní plachtový pastevní přístřešek. Žadatel získal potřebné technologické vybavení, které snižuje časovou náročnost v péči a manipulaci se zvířaty a zajišťuje lepší podmínky pro příjem krmiv.
Výsledkem projektu bylo pořízení návěsu na kulaté balíky, které žadateli přineslo snížení nákladů na externí dodávky služeb, snížení provozních nákladů a zvýšení konkurenceschopnosti podniku.
Výsledkem projektu bude pořízení přepravníku zvířat, který zajistí rychlejší a komfortnější přepravu zvířat na pastviny, zimoviště, případně k odběrateli a dojde k úspoře nákladů.
Hlavním přínosem projektu - rekonstrukce hrazení ve stáji pro dojnice (296 ustajovacích míst) je modernizace zázemí pro chov skotu s návazností na racionální provoz ŽV.
Projektem zrekonstruovaná střecha nad stájí pro dojnice pomáhá zachovat kvalitu chovu skotu.
Pořízení postřikovače na ochranu rostlin přispěje k efektivnějšímu hospodaření žadatele snížením nákladů na nakupované služby a možností lépe zvolit termín ošetření rostlin dle aktuálních podmínek.
Realizací projektu byla modernizována stáj pro dojnice, konkrétně byly po obou stranách stáje instalovány svinovací, regulovatelné plachty. Došlo k provzdušnění a prosvětlení stáje.
Realizací projektu byl pořízen kloubový nakladač pro manipulaci s krmením a hnojem, jehož použití výrazně přispěje k zefektivnění péče o chovaná zvířata (skot a koně).
Projektem pořízený plachtový přístřešek s ocelovou konstrukcí pro ustájení skotu je ukotven pomocí zemních vrutů. Vytvořil zázemí pro rozšíření živočišné výroby, ve které dochází ke zkrmování vlastní rostlinné produkce. Zvýšené množství chlévské mrvy bude využito pro organické hnojení orné půdy.
Obsahem projektu bylo vyčištění a sanování děr v hnojném platu a položení dvou vrstev asfaltobetonu na celou plochu. Zároveň byly zhotoveny nájezdy na přilehlou komunikaci. Rekonstrukcí došlo ke zvýšení bezpečnosti z hlediska možných škod na život. prostředí a byla zajištěna dostatečná kapacita.
Realizací projektu byly zrekonstruovány části bočních stěn stáje a pořízen protiprůvanový systém (dálkově ovládaný, se středovou trubkou, vodícími lištami a možností horní i spodní ventilace). Je tak zajištěna optimální výměna vzduchu i teplotních podmínek při chovu dojnic.
Pořízení přívěsu přineslo žadateli výraznou časovou úsporu při svozu balíků a velkoobjemových ohradových palet z pole do skladu i úsporu pohonných hmot.
Výsledkem projektu bylo pořízení robotického akumulátorového přihrnovače krmiva do stáje skotu. Krmivo je tak dostupné 24/7 pro všechna zvířata, přihrnovač zvyšuje jeho příjem, což vede ke zlepšení produkčních parametrů stáda.
Projektem došlo k pořízení taženého zemědělského stroje - lisu na balíky. S balíkovaným senem je výrazně usnadněna následná manipulace, lépe se udrží jeho kvalita, sníží se ztráty a prostorová náročnost při skladování.
Předmětem projektu bylo pořízení kompaktoru, který žadatel využije při přípravě půdy pro pěstování obilovin, řepky a brambor. Použití kompaktoru zvyšuje efektivitu hospodaření a má i pozitivní vliv na kvalitu půdy.
Cisterna na navážení vody o objemu 12m2 s vývěvou je využívána v období, kdy jsou chovaná zvířata (skot s tržní produkcí chovných a jatečních zvířat) na pastvě.
Projekt spočíval v nákupu a montáži 2 moderních sklolaminátových sil (zásobníků)na sypké hmoty pro potřeby krmení krav s tržní produkcí mléka na farmě Bahno a Červené Janovice.
Realizací projektu došlo k zakoupení adaptérů na čelní nakladač,které přispějí k výraznému snížení časové a pracovní náročnosti v péči o skot.
Žadatel projektem získal potřebné technické vybavení - traktorový kontejnerový nosič pro využití v živočišné výrobě, který mu usnadní manipulaci s materiály.
Realizací projektu došlo k obnovení střešní krytiny na stáji pro masný skot. Zlepšila se tak spokojenost a pohodlí chovaného skotu, poklesla vlhkost ve stáji, což přispívá k zachování kvality krmiva.
Pořízený žací stroj splňuje současné technologické nároky a je využíván na sečení pícnin i k sekání vyšších strništ po sklizni obilovin.
Projekt spočíval v pořízení protiprůvanových systémů pro zajištění optimální výměny vzduchu, ale i teplotních podmínek při odchovu telat. Došlo tak ke značnému vylepšení welfare chovaných zvířat.
Kutnohorsko regionální produkt
Turistická oblast Kutnohorsko a Kolínsko
Státní zemědělský a intervenční fond
DotaceEU
Centrum pro regionáln rozvoj
Středočeský kraj
KS MAS Středočeského kraje
Středočeské inovační centrum
Agentrua pro podnikání a inovace
Eduzměna Kutnohorsko
Adamov
Bernardov
Bílé Podolí
Bludov
Bohdaneč
Bratčice
Církvice
Čáslav
Čejkovice
Černíny
Červené Janovice
Čestín
Dobrovítov
Dolní Pohleď
Drobovice
Hlízov
Horka II
Horušice
Hostovlice
Hraběšín
Chabeřice
Chlístovice
Kluky
Kobylnice
Košice
Krchleby
Křesetice
Kutná Hora
Ledečko
Malešov
Miskovice
Močovice
Nepoměřice
Nové Dvory
Onomyšl
Opatovice I
Paběnice
Pertoltice
Petrovice I
Petrovice II
Podveky
Potěhy
Rašovice
Rataje nad Sázavou
Rohozec
Řendějov
Samopše
Semtěš
Schořov
Skvňov
Slavošov
Soběšín
Souňov
Staňkovice
Starkoč
Sudějov
Suchdol
Svatý Mikuláš
Šebestěnice
Štipoklasy
Třebešice
Třebětín
Třebonín
Tupadly
Uhlířské Janovice
Úmonín
Úžice
Vavřinec
Vidice
Vinaře
Vlastějovice
Vlkaneč
Vodranty
Vrdy
Zbizuby
Zbraslavice
Zbýšov
Zruč nad Sázavou
Žehušice
Žleby