Menu
Lípa pro venkov z.s.
ObecZbraslavice

Zpracování regionální produkce

Foto kotel Plevnik

Sýrárna Zruč nad Sázavou - ZRUČné dobroty

Datum: 13. 4. 2023

Záměrem projektu bylo pořízení sýrařského kotle a víceúčelového lisu, které pomohou ke kvalitnější produkci a růstu ve výrobě. V souvislosti s pořízením nové technologie byla výroba rozšířena o polotvrdé sýry a na trh byl uveden nový produkt ZRUČný edík (forma eidamu).

Vybavení sýrárny Krasoňovice

Nákup vybavení minimlékárny v Krasoňovicích

Datum: 13. 4. 2023

Výsledkem realizace projektu bylo pořízení pasteru a baličky. Nákupem tohoto vybavení došlo ke snížení nákladů na výrobu a rozšíření rozšíření sortimentu vyráběných sýrů.

Nákup sýrařského kotle

Nákup sýrařského kotle

Datum: 19. 9. 2022

V rámci realizace projektu došlo k pořízení sýrařského kotle pro potřeby zpracování mléka na farmě, což vedlo k rozšíření sortimentu vyráběných mléčných výrobků ve faremní mlékárně o tvrdé zrající sýry.

Vybavení malé faremní bourárny masa

Vybavení malé faremní bourárny masa

Datum: 5. 9. 2022

V rámci realizace projektu došlo k pořízením vybavení do faremní bourárny masa (nerezové pásové pily, bezdotykového umyvadla, jednoho bourárenského stolu, dvou nerezových stolů a třech manipulačních vozíků).

Odpeckování kvasů

Odpeckování kvasů

Datum: 5. 9. 2022

V rámci realizace projektu došlo k pořízení a instalaci odpeckovače na ovocné kvasy v pěstitelské pálenici.

foto

Pořízení automatického dávkovače - pytlovací váhy

Datum: 15. 9. 2021

"Projektem došlo k pořízení univerzální automatické digitální pytlovací váhy. Pořízením váhy došlo k rychlému a přesnému vážení a pytlování. Dále došlo k zvýšení efektivity práce a snížení vysoce namáhavé fyzické práce. Sortiment byl rozšířen o nabídku i menších spotřebitelských balení.

Rozšíření technologie faremní mlékárny

Rozšíření technologie faremní mlékárny

Datum: 15. 9. 2021

Projektem došlo k rozšíření vybavení mlékárny o prodejní lednici , prosklené dveře objem cca350l umožnilo lepší prezentaci výrobků zákazníkům, zrací box objem cca 600l umožnilo rozšíření nabídky o zrající typy sýru a kuchyňský robot objem nádoby 6-10l žadatel využil pro výrobu šlehaných tvarohů.

Balení moštů a jejich uvádění na trh

Balení moštů a jejich uvádění na trh

Datum: 6. 10. 2020

Projektem došlo k pořízení poloautomatického vzduchem ovládaného plnícího zařízení pro plnění a uzavírání flexibilních sáčků s mošty vlastní výroby o objemech od 5 do 1300ml. Plnění probíhá pomocí objemového pístového plniče s nastavitelným objemem. Uzavírání probíhá pomocí plastového šroubovacího uzávěru. Dále došlo k pořízení vozidla kategorie N1 s dostatečným nákladovým prostorem pro zavážení produktů vlastní výroby do distribuční sítě odběratelů. Výsledkem projektu plnícího zařízení je nový produkt, který se lépe přizpůsobí poptávce zákazníků a tím přispěje k rozšíření portfolia zákazníků a celkově k lepší propagaci výrobků. Vozidlem se dosáhlo ke snížení čekacích lhůt pro dodávky produktů k zákazníkům.

Pořízení mobilní pytlovací váhy

Pořízení mobilní pytlovací váhy

Datum: 20. 1. 2020

Projektem došlo k pořízení automatické pytlovací váhy s váživostí 5-25 kg. Žadatel tak docílil zvýšení efektivity práce a snížil namáhavost fyzické práce při manipulaci s pytli. Nabídku je nyní možné rozšířit i o malá spotřebitelská balení, což vede ke zvýšení konkurenceschopnosti na trhu.

Technologické a technické vybavení - středisko Bohdaneč

Technologické a technické vybavení - středisko Bohdaneč

Datum: 20. 1. 2020

"Projektem došlo k pořízení nové technologické linky pro balení vlastní produkce brambor a její uvedení na trh v baleních o velikosti 2 - 25 kg.
Jedná se o linku složenou z částí: automatická váha, balící linka a tiskárna etiket. "

Dokončené projekty

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Mohlo by vás zajímat
Obce MAS