Menu
Lípa pro venkov z.s.
ObecZbraslavice

Putovní olympiáda mateřských škol - Zbraslavice 13.6.2015

V sobotu 13.6. 2015 se na letišti ve Zbraslavicích již potřetí konalo regionální kolo Putovní olympiády mateřských škol - sportování nejen pro radost.

Během sobotního dopoledne měly děti možnost si vyzkoušet své dovednosti v deseti připravených disciplínách. Jako zlatý hřeb programu byla po loňských kladných ohlasech zařazena opět "závodní" disciplína - hasičská štafeta na čas. Letošního sportování se zúčastnilo 8 školek v celkovém počtu cca 110 dětí. Za doprovodu paní učitelek a rodičů se nás sešlo na letišti ke 200.

Ani vysoké teploty, které postupně už od dopoledních hodin atakovali třicítku, nezabránily malým sportovcům ve skvělých výkonech a dobré náladě. Ve všech disciplínách, mezi které patřilo například skákáni na hopper míčích, chůze na chůdách, kop na branku, slalom, skákání v pytli nebo hod na cíl, si děti vedly báječně.  V jedenáct hodin bylo dosportováno a po svačince jsme mohli předat ceny a medaile pro všechny zúčastněné. Za štafetu převzaly ceny pro vítěze paní učitelky. 1. místo obsadily děti z Krchleb, 2. místo Křesetice a  3. skončila MŠ Vavřinec. Gratulace a velký dík patří všem zúčastněným - dětem, učitelkám i rodičům a také zástupcům LKZB Letiště Zbraslavice za poskytnutí zázemí pro naši olympiádu.