Menu
Lípa pro venkov z.s.
ObecZbraslavice

Soutěž v požárním sportu pro dětské kolektivy ČHJ

Dne 19. 5. se na stadionu SK Olympia v Kutné Hoře uskutečnila dětská soutěž v požárním sportu, kterou pořádalo naše sdružení ve spolupráci se Sionskou župou ČHJ.

Tak trochu ve stínu závodu horských kol se v sobotu 19. května na stadionu SK Olympia v Kutné Hoře uskutečnilo Prezidentské kolo ČHJ soutěže v požárním sportu pro kolektivy mladých hasičů v rámci Čech.  Pořadatelsky soutěž společnými silami  zajišťovala Sionská župa ČHJ a občanské sdružení Lípa pro venkov. K významnému podniku, který byl  finančně podpořen Středočeským krajem se přidalo i Město Kutná Hora se soutěží „O pohár starosty města.“ Na stadion přijelo 17 kolektivů s téměř 200 soutěžícími, přičemž zde byl významně zastoupen i náš okres (Červené Janovice, Křesetice, Opatovice I, Štipoklasy). Soutěžící měřili svoje dovednosti ve štafetě družstev na 4 x 60 m s překážkami, v přeboru jednotlivců na 60m, v uzlové štafetě a v požárním útoku. O systému hodnocení soutěže jsme se dozvěděli od  hlavního rozhodčího Milana Málka: „Do Prezidentského kola se započítává každému družstvu umístění lepší ze štafet a v požárním útoku. Výsledné pořadí je pak stanoveno součtem pořadí v těchto disciplínách. Do soutěže „O pohár starosty Města Kutné Hory“ se sčítají časy štafety, požárního útoku a uzlové štafety. Vítězí celkově nejrychlejší kolektiv.“  Jak se ukázalo, štěstěna a slunečné počasí bylo nakloněno domácím. V kategorii mladších žáků vyhrály Prezidentské kolo ČHJ Červené Janovice před Nalžovicemi a Přeloučí. Ve starších žácích byly nejlepší Opatovice I, druhé skončilo Hlinsko a třetí Nalžovice. Také v Poháru starosty města, který v zastoupení Ivo Šalátka předával hlavní rozhodčí soutěže, domácí čestně obstáli. Mladší kategorii vyhráli žáci z Nalžovic před Červenými Janovicemi a Hlinskem. Ve starších zvítězilo Hlinsko před „A“ týmem Opatovic I, kterým čas dosažený v uzlové štafetě překvapivě vynesl na třetí příčku i záložní „B“ tým. Pohár za nejlepší útok převzali z rukou Prezidenta ČHJ Ing. Vasila Pekara mladší žáci z Červených Janovic a  starší žáci z Hlinska. Organizátoři soutěže děkují všem, kteří akci finančně nebo materiálově podpořili a dále dobrovolníkům, kteří se podíleli na jejím organizačním zajištění.

Datum vložení: 19. 5. 2007 1:01
Datum poslední aktualizace: 27. 7. 2015 1:03
Autor: Správce Webu